Student News of Area Interest


MECHANICSBURG MIDDLE SCHOOL

HIGH HONOR ROLL

(Fourth Quarter) 3.75 or Higher

6th Grade: William Boeck, Luke Bryant, Gracie Carpenter, Kerrigan Carter, Aaron Conley, Lillian Cushman, Bryen Dewitt, Abigail Gross, Marissa Hall, Charli Hawk, Tyler Hennigan, Nikolas King, Daniel Mascadri, Elijah Mayberry, Zachary Miller, Brookelyn Moore, Katelyn Moore, Kennedy Moore, Fisher Morgan, Payton Murphy, Caroline Nott, Emelee Porter, Mikala Ridder, Jenna Tull, Natalie Tull, Danielle Wetzel, Elyse Wilson and Jack Wolf.

7th Grade: Audrey Ayars, Erin Baldwin, Zachary Beattie, Aidan Belford, Mallory Blakeman, Cecilia Bradford, Daniel Burchett, Lane Casey, Taylor Daniels, Elizabeth Dean, Hanna DeLong, Hayden DeLong, Elaina Ehrenborg, Gavin Fitzgerald, Grace Forrest, Ashley Fuller, Tristan Hall, Joseph Harsh, McKenze Hoewischer, Taylor Hurst, Cori Kent, Ethan Kramer, Emma Lewis, Deacon Morgan, Kidmynn Newland, Cassandra Paulson, Morgan Powell, Chaysen Propst, Mazie Reece, Macy Reed, Elijah Rockenbaugh, Blake Sadowski, Joshua Spinner, Luke Stroud, Jacob Thiel, Bryanna Thompson, Brooks Tom, Elle VanHoose, Emma Violet, Jennifer Wallace, Kaylee Warfield, Vincent Weaver and Jordan Wild.

8th Grade: Isaac Bryant, Bradley Butsch, Samuel Carter, Kerrigan Cushman, Harley DeLong III, Isabelle Dietrich, Taylor Foss, Morgan Hamby, Colin Hartley, Kyle Hunt, Logan Hurst, Chloe Jacobs, Emma Jones, Francys King, Maili Krumpe, Garrett Logan, Ava Mayo, Logan McCoy, Ross McNary, Emily Quirindongo, Israel Ryan, Trenton Schaner, Kasey Schipfer, Macie Severt, Raven Slone, Tatiyana Taylor, Gloria Terry, Thomas Thiel, Cameron Wiant, Emma Wilson, Mackensee Wilson and Noah Wolf.

REGULAR HONOR ROLL

6th Grade: Emry Acton, Brianna Baker, Paige Chesser, Dorian Earl, Riley Finneran, Jacob Hurst, Caleb Ritchason, Mercedes Smith, Jesse Stroud, Katilyn Ussher, Sydney Waldnig and Adam Weaver.

7th Grade: Kaylee Allender, Megan Alspaugh, Carter Baldwin, Colby Baldwin, Gabriel Chandler, Aidan Courtney, Tanner Frisby, Morgan Heizer, Samantha Hoover, Hannah Perdue, Brooklyn Pullins, Madyson Rugh, Caitlynn Sanders, Damien Sanders, Haley Standley, Landdon Stapleton, Hannah Westfall, Kevin Widay and Cody Woodburn.

8th Grade: Tyson Adams, Benjamin Atkinson, Madison Boggs, Amber Brashears, Skyler Campbell, Tristan Combs, Mariah Dixon, Ethan Edwards, Chandler Fosson, Trent Gaus, Evan Huemmer, Dakota Lay, Brennon Lloyd, Andrew Lynch, Colton Mays, Donna Merritt, Jacob Minor, Brooke Myers, Hannah Placke, Kaylee Robison, Taylor Ruff, Anna Shingler and Caleb Spinner.

_ _ _ _

Triad High School

Honor Roll, 4th 9 Weeks

Hall of Fame (3.75-4.00)

Macey Bailey, Austin Bails, Cameron Boes, Ashley Boggs, Halle Bostick, Rryan Boyd, Daniel Brennan, Dustin Bruce, Ashley Cave, Audrey Combs, Chasity Curton, Kylie Curton, Austin Deere, Ali Dixon, Madison Dolby, Summerr Doty, Alycia Dyke, Brianna Eaton, Abby Ehrenborg, Alea Ferguson,

Alyssa Ferguson, Shane Ford, Jacob Gardner, Rowan Grisez, Morgan Haulman, Christopher Hinkle, Trevor Instine, Nick Jones, Kaleb Kaylor, Shelby Keatley, Steven Keene, Amanda Kerns, Hyewon Kim, Amber Kuck, Cheyenne Lake, Leslie LeMaster, Hadley LeVan, Audrey Lightle, Jackson Lightle, Macy Linscott, Hanna Long, Tim Marsalis, Lauren McCall, Colby McConnell, Madison McCreary, William McDavid, Kinzie Mercer, Tabitha Miles, Jacob Miller, Megan Miller, Zack Moore, Alec Ober, Jenna Ober, Thomas O’Neal, Ellie Osterholt, Brooklyn Overfield, Hannah Overfield, Kaitlynn Pence, Shem Pond, Sydney Propst, Delaney Reinhardt, Caleb Sanders, Danica Seifert, Taylor Selby, Jennifer Sizemore, Garrett Smith, Paxton Smith, Devin Swiatek, Tori Thomas, Dakota Thompson, Sabrina Thompson, Dylan Van Tassell, Hannah Walls, Lydia Walls, Colby Watson, Jessie Woodard

Honor Roll (3.401-3.749)

Karen Alspaugh, Lyndsey Alspaugh, Jared Anderson, K’Shawn Ardinger, Kristin Bailey, Kayleigh Boldman, Creighton Bradley, Carly Brennan, Mandy Burkhammer, Blake Cauley, Holly Cole, Samantha Cole, Becky Domer, Cassady Dyke, Allyssa Eaton, Cameron Endicott, Gabby Feasel, Jacob Greve, Dustin Haulman, Ellie House, Easton Huffman, Harley Huffman, Brayden Hughes, Aly Inskeep, Hannah Judy, Lily King, Addie Legge, Mckenzie Legge, Ashley Leistritz, Lindsey LeMaster, Hannah Longberry, Cade Manley, Andi Marland, Hunter McConnell, Trent McIntyre, Megan Miller, Paige Miller, Lexi Moore, Alison Mroczkowski, Danielle Mullin, Garrett Nott, Lauren O’Brien, Myranda Peake, Caleigh Phelps, Bailey Printz, Satu Rantanen, Kayleigh Rice, Garrison Rogan, Allison Ross, Christopher Roy, Ashtyn Sarrazine, Caleb Saunders, Shelby Sheets, Kallie Smith, Leaira Smith, Maddie Stokes, Hunter Talbot, Kirstin Troyer, Noah Unger, Catherine VanTassell, Dylan Warner, Kiki Zizzo

Merit Roll (3.00-3.400)

Tiffany Allen, Lizzie Arthur, Trinity Banda, Dylan Barger, Trey Boggs, Levi Brandyberry, Aaron Brennan, Dustin Brown, Isaiah Bruce, Eli Carson, Christian Chirinos, McKenzie Cobaugh, Justine Colwell, Kyler Creviston, Nathan Culp, Trace Donohoe, Cameron Edge, Jevin Edley, Kenton Eggleston, Julia Elliott, J. T. Frazier, Briley Harlan, Mary Hasting, Dain Haulman, Brenna Head, Jade Herron, Morgan Hunter, Ty Hutchins, Dalton Lease, Josiah Leasure, Michael Leistritz, Kayla LeMaster, Riley Louck, Alec Lowry, Jaden Martin, Joshua McManaway, Josie Miller, Dakota Penhorwood, Katherine Pennington, Shelly Porter, Dylan Rice, Harleigh Russell, Alex Rutan, Chelsey Scott, Clayton Smith, Austin Spain, Chris Tomlin, Marcine Ward, Dylan Wilson, Zack Zizzo