Student News of Area Interest


MECHANICSBURG MIDDLE SCHOOL

HIGH HONOR ROLL

(First Quarter) 3.75 or Higher

6th Grade: Emry Acton, William Boeck, Gracie Carpenter, Aaron Conley, Lillian Cushman, Abigail Gross, Charli Hawk, Tyler Hennigan, Nikolas King, Daniel Mascadri, Brookelyn Moore, Katelyn Moore, Fisher Morgan, Payton Murphy, Caroline Nott, Emelee Porter, Mikala Ridder, Jenna Tull, Natalie Tull, Danielle Wetzel, Elyse Wilson and Jack Wolf.

7th Grade: Audrey Ayars, Carter Baldwin, Colby Baldwin, Erin Baldwin, Zachary Beattie, Mallory Blakeman, Cecilia Bradford, Daniel Burchett, Lane Casey, Taylor Daniels, Elizabeth Dean, Hanna DeLong, Hayden DeLong, Elaina Ehrenborg, Grace Forrest, Tanner Frisby, Ashley Fuller, Tristan Hall, Joseph Harsh, McKenze Hoewischer, Samantha Hoover, Taylor Hurst, Cori Kent, Ethan Kramer, Deacon Morgan, Cassandra Paulson, Morgan Powell, Chaysen Propst, Mazie Reece, Macy Reed, Blake Sadowski, Damien Sanders, Joshua Spinner, Luke Stroud, Brooks Tom, Jennifer Wallace, Kaylee Warfield, Vincent Weaver and Jordan Wild.

8th Grade: Tyson Adams, Benjamin Atkinson, Bryce Axline, Amber Brashears, Isaac Bryant, Bradley Butsch, Skyler Campbell, Kerrigan Cushman, Harley DeLong, Isabelle Dietrich, Ethan Edwards, Taylor Foss, Colin Hartley, Kyle Hunt, Logan Hurst, Chloe Jacobs, Emma Jones, Francys King, Maili Krumpe, Dakota Lay, Garrett Logan, Ava Mayo, Logan McCoy, Ross McNary, Emily Quirindongo, Israel Ryan, Caleb Sanchez, Trenton Schaner, Kasey Schipfer, Macie Severt, Caleb Spinner, Tatiyana Taylor, Gloria Terry, Thomas Thiel, Natiri Walton, Emma Wilson and Noah Wolf.

REGULAR HONOR ROLL

(First Quarter) 3.00 to 3.74

6th Grade: Brianna Baker, Luke Bryant, Aubrey Cantrell, Kerrigan Carter, Paige Chesser, Leo Compton, Madison Daniel, Bryen Dewitt, Dorian Earl, Riley Finneran, Marissa Hall, Jacob Hurst, Peyton Leeson, Elijah Mayberry, Zachary Miller, Kennedy Moore, Hennessy Phillips, Caleb Ritchason, Kailee Roberts, Mercedes Smith, Jesse Stroud, Leighton Tinch, Katilyn Ussher, Sydney Waldnig and Adam Waller

7th Grade: Kaylee Allender, Megan Alspaugh, Keith Bebout, Bryen Beer, Aidan Belford, Gabriel Chandler, Ashley Chapman, Aidan Courtney, Dreyton Dixon, Gavin Fitzgerald, Gavin Haffner, Morgan Heizer, Emma Lewis, Kidmynn Newland, Josie Nunamaker, Brooklyn Pullins, Madyson Rugh, Cadence Schaeffer, Haley Standley, Landdon Stapleton, Jacob Thiel, Bryanna Thompson, Elle VanHoose, Emma Violet, Hannah Westfall, Kevin Widay and Cody Woodburn.

8th Grade: Mason Baugh, Madison Boggs, Mariah Dixon, Chandler Fosson, Morgan Hamby, Evan Huemmer, Bailey Hursey, Alora Jones, Tryston Lloyd, Andrew Lynch, Jonathan Marsh, Colton Mays, Jacob Minor, Brooke Myers, Jaron Patterson, Cody Pine, Hannah Placke, Johnathan Riley, Taylor Ruff, Anna Shingler, Cameron Wiant and Mackensee Wilson.

MECHANICSBURG HIGH SCHOOL

HIGH HONOR ROLL

(First Quarter) 3.75 or Higher

9th Grade: Nathan Auflck, Taylor Ayars, Caleb Baldwin, Garrett Baldwin, Sophia Boeck, Haley Chapman, C.J. Dingey, Shannon Dingey, Emma Dunham, Houston Fraley, Kendall Growdon, Shelby Haffner, Catelyn Hennigen, Abigail Kramer, Brad Law, Isabella Link, Joseph Mascadri, Alexander Miller, Joshua Nunamaker, Dynelis Quirindongo, Mason Ritchason, Grace Rozmus, Elizabeth Schipfer, Rilee Smith and Violet Walton.

10th Grade: Jenna Alspaugh, Lindsay Criswell, Bailey Curtiss, Stephanie Dietrich, Tori Jacobs, John Kent, Kirstin Lewis, Jessica Maddux, David Maxwell, Cannon Propst, John Samples, Abrahm Shelton, Elizabeth Snyder, Gabrielle Terry and Caleb Westfall.

11th Grade: Skyler Apthorpe, Samuel Atkinson, Shannon Barch, Jacob Debuty, Gavin Erwin, Harley Ferguson, Callie Kaiser, Quentin Landis, Miranda Lauchard, Emma Lockwood, Mary Mayo, Colin Ohr, Peyton O’Laughlin, Kylie Owen, Kaleb Romero, Tanner Smith, Alex Walton, Bryce Waring, Tyler Wetzel and Emily Wilson.

12th Grade: Marah Ainsworth, Katilyn Bush, Jared Butcher, McKenzie Clos, Philip Cook, Ashley Dailey, Megan Dyer, Trent Fuller, David Harvey, Sydney Hux, Naomi Lynch, Lauren Mayberry, Jacob McDonald, Colton McMannis, Nicholas Miller, Timothy Miller, Derek Myers, Emily O’Quinn, Ross Parsons, Sheena Payne, Hannah Pine, Cameron Roudebush, Jeffrey Smiddy, Mark Snyder, Kadey Starkey, David Stroud, Brittany Taylor, Rachael Weakley, Scarlett Wiant and Emily Yoder.

REGULAR HONOR ROLL

(First Quarter) 3.00 to 3.74

9th Grade: Levi Adams, Baylie Allen, Zoe Chandler, Clay Cordial, Riley Dillinger, Joesph Doss, Ronald Grider, McKenna Hiltibran, Dodie Howells, Kameron Loveless, Donald Martin, Shelby Massie, Austin Parsons,Jackson Shoemaker, Kelsey Stepek, Christopher Taylor and Sabrina Wolford.

10th Grade: Aerriel Collier, Amanda Coulter, Elijah Dowdy, Preston Estep, Megan Lowe, Kaylin Lynch, Jaycie Patterson, Allison Raber, Rachel Rhine, Jacob Ripley, Kaylie Snyder, Benjamin Stroud and Kenneth Warfield.

11th Grade: Tyler Adams, Megan Baldwin, Corey Bogan, Elijah Carter, Kindra Cope, Mikayla Dodane, Keane Dunn, Paige Foss, Dylan Hartley, Dylan Hartman, Blake Heyder, Allyson Hosier, Joshua Kaster, Jacob Laird, Jordan Mapes, Danielle Merritt, Caleb Newsome, Kellie Owen, Alexander Rhine, Paige Serna, Destinie Short, Sarah Stacey, Haley Stepek, Christopher Thurn and Benjamin Tucker.

12th Grade: Michelle Auflick, Jacob Bowers, Joseph Butsch, McKenzie Cushman, Michaela Edwards, Brandon Enlow, Lindsay Hunter, Hayli Jacobs, Micharl Knapp, Madison Maxwell, Maria Meyer, Cody Pack, Jeris Payne, Skyeler Poe, Mayci Powell, Dana Reed, Dillon Ridder, Samuel Rozmus, Robert Welch and Austin Wolfe.